© Copyright Gürhan Çağın 2014 © All Rights reserved.

"Yüksek performansla şarkı söyleyebilmek için bir kaç öneri: En tepedeki kural en az 10 saat uyku uyumaktır,uyku herşeyin başıdır.Şarkı söylemek için her ne kadar beyniniz sürekli boğaz bölgesine ve ses tellerinizin durumuna odaklansada bu psikolojiden biraz kurtulmaya bakın.. normal hayatınıza devam edin yani.

Performanstan en az 3 saat önce yemek yiyin ve ondan sonrasını (karnınız aç olsa bile,nasıl olsa sahnede açlık filan hissedilmiyor) sıvılarla, içebildiğiniz kadar su içerek geçirin.. meyva sularından(taze sıkılmışlar dışında) uzak durun, çünkü onlar bir sürü gereksiz madde ve ses telleri için iyi olmayan şeker içerir.. onun için sahneye çıkarkende yanınıza en az 2 litre su alın, ve olay sona erdiğinde hepsini bitirmiş olun..

Sahneye çıkmadan en az bir saat önce sesinizi açmaya başlayın, bu yöntem herkese göre değişebilir, kilit nokta bunu yaparken sesi yormamaktır.. çok pes notaları kullanarakta ses açılabilir, avaz avaz bağırmanıza gerek yok...

Devamını oku: Yüksek performansla şarkı söyleyebilmek için bir kaç öneri

Bas Gitardan gelen dip sesin (Humming) sebebleri ne olabilir ? Nasıl önlenebilir. (İngilizce bir makaleden uyarlayarak, genişleterek anlatmaya çalıştım)

Devamını oku: Gitardan Gelen Dip Sesin Nedenleri - Humming

Scale Finder Programı Yenilendi. Programdaki yenilikleri ve özellikleri incelemek için Makalenin devamını okuyabilirsiniz.

Son Sürüm 1.0.0.5

Devamını oku: Scale Finder

Makaleler

Arama

En Son Makaleler

En Son Haberler

Joomla templates by Joomlashine