© Copyright Gürhan Çağın 2014 © All Rights reserved.

Paylaş

Daha önce makalemizde ısınmanın ve germe hareketlerinin öneminden bahsetmiştik. Bu hareketleri çalışırken, matematiksel olarak da bu konuya yaklaşabileceğimi düşündüm ve şöyle bir egzersiz planı hazırladım, sonuçta yapılabilecek egzersizler, sol el için, 4 parmak, 3 parmak ve 2 parmak kullanılarak yapılabiliyor, bunun için bir matematiksel hesaplama ile parmak hareketlerinin tüm olasılıklarını çıkartarak bir çalışma hazırladım, böylece her parmak için kullanılabilecek tüm hareketlere hakim olmayı sağlayacağına inanıyorum.

Egzersizler herzaman yavaş başlayıp hızlandırılmalıdır, ve metronom kullanmak ritim kulağının gelişimi için çok önemlidir. Başlangıç temposu olarak 60bpm önerilir. Burada amaç ısınma olduğundan, çok zorlamamak ve zor riff'lere ısınmadan geçmemek gerekir.

Tüm egzersizleri 1. perdeden başlayarak, 12. perdeye kadar, her iniş ve çıkışta 1 perde yana kayarak yapın. Eğer 1. perdeden başlamak, perdelerin genişliği yüzünden zor gelirse, 12. perdeden başlayarak 1. perdeye doğru ilerleyebilirsiniz.

 

 

Not: Ağrı olması durumunda, kesinlikle zorlamayın, ellerinizi dinlendirin, ve el pozisyonlarınızda bir hata varmı, yeterince ısınmadın mı çalışıyorsunuz dikkat edin.

 

4 Parmak Egzersizleri için çalışma dökümanı: 

3 parmak EGZERSiZleri için çalışma dökümanı:

2 PARMAK EGZERSiZLERI IÇIN ÇALIŞMA DÖKÜMANI:

 

Makaleler

Arama

En Son Makaleler

En Son Haberler

Joomla templates by Joomlashine