© Copyright Gürhan Çağın 2014 © All Rights reserved.

JohnMyungHal Leonard yayın evinden yeni bir kitap, Dream Theater'ın efsane basçısı John Myung'ın karmaşık ama bir o kadar güzel bas partisyonlarının bulunduğu kitap'ta uşu şarkılar yer alıyor:

Devamını oku: Dream Theater Bass Anthology

PreAmp konusunda çok başarılı ve kendinden çok söz ettiren Radial, TONEBONE BassBone'dan sonra, bu klasmanda yeni bir ürün ile karşımızda.

bassboneod-top-lrg BassBone OD, 2 girışli bir preamp, her iki giriş de Ses Kontrolü, süper güçlü passif-interaktif Ekolizer kontrolü, ve rezonansı önlemek için Düşük Frekans filtresi (low freq filter) ile donatılmış. A kanalına kontrabas türü basgitarlar için, PZB güçlendirici anahtar eklenmiş, bu anahtar sayesinde kontrabas tarzı baslarda yaygın kullanılan piezo dönüştürücüler için hassasiyeti ve gücü 10 meg ohm'a artırarak optimize edlilmiş. B kanalında ise, Eski passif Vintage Fender Bas gibi gitarlar için giriş gücünü düzenleyici bir Drag Kontrol eklenmiş. İki kanal arasında geçiş ayak pedalı ile yapılıyor, ayrıca iki çıkışlı, dual pickup sistemi olan bir bas gitarınız var ise Blend ayarı ile, kanallar mikslenebiliyor ve aynı anda iki kanal kullanılabiliyor. Eğer tek bir gitarınız var ise, Kanal A ya giriş yaptıktan sonra, ayak pedalı ile B yi seçmeniz durumunda A girişie takılmış olan gitarınız için B Kanal ayarları geçerli olacaktır, buda tek gitarda, iki farklı ayar yapmanız olanak sağlayan çok başarılı bir sistem. Aynı sistem bir önceki tonebone model de de mevcuttu. 

Devamını oku: Radial BassBone OD 2-Kanal Bass Preamp Çıktı

Bugün yani 31 Mayıs 2014 de Bas Teknikleri sitemiz yayın hayatına başlamıştır..

Bas Gitaristler için online bilgi kaynağı, makaleler, ipuçları, haberler, Videolar, klavuzlar ve daha fazlasının yer alacağı sitemizde, sizlere az da olsa bir bilgi verebilirsek ne mutlu bize. 

Haberler

Arama

En Son Makaleler

En Son Haberler

Joomla templates by Joomlashine