© Copyright Gürhan Çağın 2014 © All Rights reserved.

Paylaş

ChordPulse, gerçekten çok kullanışlı bir müzik programı, evde tek başına çalışma yaparken tam bir yardımcı program. İster değişik müzik ritimleri üzerinde çalışmak için, ister doğaçlama çalışmak için yada ister beste yaparken çok kullanışlı ve kapsamlı bir program.

 

chordpulse s1

 

Programa istediğiniz akorları arka arkaya, istediğiniz ölçü süreleri ile dizebiliyorsunuz. hemen hemen tüm akor çeşitleri mevcut. Sıraladığınız akorların otomatik olarak seçilen ritimle çalabilir, veya çok detaylı bir beste altyapı çalışması yapabilirsiniz. Programın bir diğer en büyük özelliği ise istediğiniz sesi kısabiliyor olmanız, böylece Bas'ı kısarak siz parçanın üzerine kendiniz doğaçlama veya melodi çalışmaları yapabilirsiniz. 

 

chordpulse s2

Programda 102 adet ritim çeşidi mevcut, ayrıca bir sürü de örnek kayıtlı şarkı var. Belki Blues ve RocknRoll Severler burdaki ritimleri sevmeyebilir çok düz ve salınımsız çaldığı için ama çalışma yapmak için bence çok faydalı bir program. 

chordpulse s3

 

Programda 16 Akor çeşiti, Çevirim akorlar ve Kök sesi farklı akorlar (Em/A) yazılabiliyor. Farklı Intro ve bitiş tarzları yaratılabiliyor. İstediğiniz bölümleri tekrar ettirebilir, 36 sayfa ve her sayfada 16 ölçü Akor'a kadar beste veya çalışma yazılabiliyor. 

Sistem Gereksinimleri:

  • Windows Vista / 7
  • 1 Ghz veya daha hızlı CPU
  • 1024 x 768 ekran çözünürlüğü
  • Ses Kartı
  • 64 Mb Ram

 

Program ne yazık ki ücretli, Ücreti ise $24.95 / €19.95, 14 günlük bir deneme sürümü var. Programın sitesi ve indirebileceğiniz link. http://www.chordpulse.com/

Ayrıca Programın detaylı yardım sayfasınsa ise bu linkten ulaşabilirsiniz. 

Program Tanıtım videoları için buraya tıklayın.

 

Gürhan Çağın

Haberler

Arama

En Son Makaleler

En Son Haberler

Joomla templates by Joomlashine