© Copyright Gürhan Çağın 2014 © All Rights reserved.

Paylaş

PreAmp konusunda çok başarılı ve kendinden çok söz ettiren Radial, TONEBONE BassBone'dan sonra, bu klasmanda yeni bir ürün ile karşımızda.

bassboneod-top-lrg BassBone OD, 2 girışli bir preamp, her iki giriş de Ses Kontrolü, süper güçlü passif-interaktif Ekolizer kontrolü, ve rezonansı önlemek için Düşük Frekans filtresi (low freq filter) ile donatılmış. A kanalına kontrabas türü basgitarlar için, PZB güçlendirici anahtar eklenmiş, bu anahtar sayesinde kontrabas tarzı baslarda yaygın kullanılan piezo dönüştürücüler için hassasiyeti ve gücü 10 meg ohm'a artırarak optimize edlilmiş. B kanalında ise, Eski passif Vintage Fender Bas gibi gitarlar için giriş gücünü düzenleyici bir Drag Kontrol eklenmiş. İki kanal arasında geçiş ayak pedalı ile yapılıyor, ayrıca iki çıkışlı, dual pickup sistemi olan bir bas gitarınız var ise Blend ayarı ile, kanallar mikslenebiliyor ve aynı anda iki kanal kullanılabiliyor. Eğer tek bir gitarınız var ise, Kanal A ya giriş yaptıktan sonra, ayak pedalı ile B yi seçmeniz durumunda A girişie takılmış olan gitarınız için B Kanal ayarları geçerli olacaktır, buda tek gitarda, iki farklı ayar yapmanız olanak sağlayan çok başarılı bir sistem. Aynı sistem bir önceki tonebone model de de mevcuttu. 

 

Effect pedallarını ise, preamp'ın üzerinde bulunan send - recieve jakları ile bağlıyoruz, ve preamp üzerinde kullanımını ayarlıyoruz, ister sadece preamp ile gelen overdrive pedalı kulllanılabilir, ister sadece loop'a eklenen pedaller ve ya her ikisi birden. Ayrıca bu modelde birde Mute (Sessiz) düğmesi eklemiş. Önceki modelde olduğu gibi bu modelde de tuner/akort aleti için ayrı bir çıkış var, bu çok kullanışlı bir sistem, fakat önceki modelde akort ederken sesi kısma şansı yoktu, bu yeni mute seçeneği ile, sesi dışarıya vermeden sadece akort aletine yönlendirebiliyorsunuz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, ayrıca bu sefer preamp üzerinde bir de overdrive pedalı eklenmiş. over drive ayarları arasında Drive ve Tone dışında göze çarpan en güzel özelliklerden birisi de MIX potansı, bu potans seçilen EFX durumuna göre, eğer sadece overdrive kullanacaksanız, çıkışa efekt eklenmemiş temiz bas sesi ile overdrive edilmiş sesin nekadar karıştırılacağını ayarlıyor, işin güzel tarafı, bunu EFX ayarlarına göre, sadece loop veya hem loop hem overdrive seçimine göre tüm efekt sisteminiz için bu ayarı kullanabiliyor olmanız.

Ayrıca çıkışlarda, eskisinde olduğu gibi, Mixer'e giriş için hem XLR hemde anfi girişi için ¼ Jack çıkışı mecut, Bas anfisi olmayan yerlerde temiz ve patlamayan sesler almak için XLR çıkış gerçekten hayat kurtarıyor.

 

Uzun zamandır ToneBone kullanan birisi olarak, serinin yeni üyesi BassBone OD yi preamp almak isteyenlere mutlaka denemelerini tavsiye ederim.

Ürün Sayfsı.

Ürün Kullanım Klavuzu.

bassboneod-sidepanel-lrg

Birkaç kullanım Örneği:

bassboneod-app-1-lrg

bassboneod-app-3-lrg

bassboneod-app-2-lrg

 

 Gİtar Bağlantı Seçeneklerİ:

girisTekBas

girisciftBas

piezo

TRS

 

Gürhan Çağın

 

Haberler

Arama

En Son Makaleler

En Son Haberler

Joomla templates by Joomlashine